X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

پردیس

طراحی کاشت‌ برای‌ یک‌ باغ‌ رسمی‌

 

 

ممکن‌ است‌ جای‌ کافی‌ برای‌ یک‌ باغ‌‌ وجود نداشته‌ باشد ولی‌ یک‌ طراح‌ توانا ‌می‌تواند در یک‌ حیاط‌ کوچک‌ به‌ ویژه‌ اگر خانه‌ دارای‌ یک‌ سبک‌ مجلل‌ باشد، طرح مناسب‌ خلق کند. باغهای‌ رسمی‌ متقارن‌ و  دقیق‌ بوده‌ و گلها به‌ صورت‌ شبکه‌ای‌ یا به‌ صورت ‌بسترهایی‌ با خط‌ کناری که‌ شامل‌ پرچین‌ کوتاه‌ باشد و درختان‌ و درختچه‌ها به‌ صورت ‌بسیار دقیق‌ شکل‌ گرفته‌اند.

هنگام‌ انتخاب‌ گیاه‌ برای‌ یک‌ باغ‌ رسمی‌، گیاهانی‌ انتخاب‌ نمایید که‌ رشد آهسته‌ و فشرده‌ای ‌داشته‌ باشند در غیر این صورت‌ باید تمام‌ وقت‌ خود را صرف‌ هرس‌ و قیچی‌ کردن‌ آنها نمایید. همینطور اندازه‌ گیاه‌ در حالت‌ بلوغ‌ را به‌ دقت‌ مورد توجه‌ قرار داد. و به‌ تناسب‌ آنهاتوجه‌ بسیاری‌ نمایید.

نظرات (1)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سلام
من هم همیشه برای محیط های کوچک باغهای منظم رو پیشنهاد می کنم .
خوشحا می شم در مورد این مطلب خودم نظرتون رو بدونم .
http://hosseinb.blogfa.com/post-6.aspx
یکشنبه 22 خرداد 1390 ساعت 10:35
امتیاز: 0 0
پاسخ:
حسین جان
من از مطالعه وب شما در یافتم که شما تجربه زیادی در احداث فضای سبز دارید وفکر می کنم که جواب محکمی به نظر شما نتوانم بدهم اما یک نکته را هم من و هم شما می دانیم که طراحی با توجه به نوع معماری تفاوت می کند هر محوطه ای تحت تاثیر سبک معماری بناست ولی اگر طراح هدف خود را مشخص کند می تواند بنا را نیز تحت تاثیر قرار دهد به گونه ای که ارزش های معماری بنا را افزایش دهد.
به صورت دیگر هم ممکن است که طراحی را تعریف کرد مثلا اگر می خواهیم یک بنای کوچک را به صورت بنایی بزرگتر جلوه دهیم ، می توان درختان کوچکی که فرم درختان تنومند را تداعی می کنند را در جلوی ساختمان غرس کنیم و بالعکس اگر بخواهیم بنایی با عظمت را کوچک جلوه دهیم درختانی با عظمت را در مقابل آن می کاریم.
توجه داشته باشیم که در گذشته نیز در جوار بناهای مذهبی هیچ گاه درختان تنومند را نمی کاشتند و از سبک محوطه سازی منظم استفاده می کردند تا شکوه سازه مذهبی را به رخ بکشند. مانند کلیساهای گوتیک.
حال شما چگونه فکر می کنید ما باید برای محیط های کوچک چه طرحی را ارایه کنیم؟
بدرود شریعتی