X
تبلیغات
زولا

پردیس

گل انگشتانه Digitalis purpurea

مدت هاست که گیاه جدید معرفی نکرده بودم.

کمک کنید ایرادات وبلاگ پردیس را بر طرف کنمُ با وجود تعداد زیاد بازدید کننده از اینکه اظهار نظر،انتقاد و پیشنهاد اندکی به من می رسد راضی نیستم و علت آن را سه چیز می دانم:

1- سایت زیاد جدی گرفته نشده

2- سایت از محتوای علمی خوبی برخوردار نیست

3- به علت های فوق مراجعه کنندگان غیر متخصص به آن رجوع می کنند

استدعا دارم پس از مراجعه به وبلاگ برای من کامنت بگذارید و نقاط ضعف را به من گوشزد کنید زیرا یکی از اهداف من رفع نواقص خودم و تاکید بر نقاط قوت مورد نیاز جامعه علمی و تخصصی می باشد.

shariati83@yahoo.com منتظر دیدگاههای شما می مانم.  

 

SCROPHUL ARIACEAE

COMMON FOXGLOVE

ساقه های پژمرده گل های انگشتانه را پس از اتمام گل دهی قطع کنید تا باغ تمیز و مرتب بماند، یا بگذارید دانه‌های گیاه شکل گرفته و گیاه بذرافشانی کند (این امر به جذابیت باغ پاییزی می‌افزاید).

شرح ویژگی‌ها

این گیاه دوساله یا چندساله که عمر کوتاهی دارد به خاطر شکوفه‌های زیبایش پرورش می‌یابد. این گیاه توده‌های انبوهی از برگ‌های مخملی به رنگ سبز خاکستری می‌دهد. در اوایل تا اواسط تابستان سال بعد این گل‌های زینتی خوشه‌های بلند و خوش فرمی می‌دهد که نوک آنها گل‌های انگشتانه‌ای شکل می‌شکفند. این شکوفه‌های 5 تا 5/7 سانتی‌متری ممکن است به رنگ سفید، کرم،  و مایل به ارغوانی باشند، اغلب درون آنها لکه‌هایی با رنگ‌های مخالف وجود دارد.

ارتفاع و گستردگی

ارتفاع 90 تا 150 سانتی‌متر، گستردگی تا 60 سانتی‌متر.

بهترین محل پرورش

کاملا آفتابگیر تا نیم‌سایه (در مناطقی که تابستان داغ دارند نیازمند بعدازظهرهای سایه‌دار است)، خاک معمولی با زهکشی خوب و موادآلی افزودنی.

روش پرورش

گل انگشتانه را بیشتر به صورت دوساله‌ بکارید، اواخر تابستان دانه را در گلدان‌ها یا بستر گلخانه‌ای در هوای آزاد بنشانید. دانه را روی سطح خاک بپاشید به نرمی در خاک فروکنید و تا زمان رویش جوانه‌ها خاک را مرطوب نگه دارید.  در پاییز گیاهان را به محل خود در باغ منتقل کنید. آنها را با فاصله 30 سانتی‌متر از یکدیگر بکارید. رقم های بلند احتمالا نیازمند قیم باشند.

کاربرد در فضای سبز

این گیاهان را در عقب مرزها، جایی که در اواسط تابستان گیاهان دیگر جای خالی آنها را پر خواهند کرد، پرورش دهید. در زمین ها و نواحی جنگلی، فرم توده ای آنها، عالی است.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)