پردیس

augibma adilosnoC

 

 

 RANUNCULACEAE

ROCKET LARKSPUR 

رقم های بلند rocket larkspur ممکن است برای راست ایستادن نیاز به تکیه‌گاه داشته باشند، اطراف این گیاهان را قیم بگذارید تا آنها را در ضمن رشد نگه‌دارند.

شرح ویژگی‌ها

این گیاه یک‌ساله‌ بادوام را به‌خاطر گل‌های زیبایی که دارد پرورش می‌دهند. این گیاه ساقه‌های بلندی با برگ‌هایی به رنگ سبز‌روشن دارد که با ظرافت از هم جدا‌ شده‌اند. خوشه‌هایی از گل‌های ارغوانی ـ آبی، سرخ، صورتی یا سفید در نوک ساقه‌ها از اواخر بهار تا سراسر تابستان می‌شکفند. پشت هر گلی یک برآمدگی خمیده وجود دارد.

ارتفاع و گستردگی

ارتفاع 30 سانتی‌متر برای انواع کوتاه، کولیتوارهای بلند تا 2/1 متر؛ گستردگی تا 30 سانتی‌متر.

بهترین محل پرورش

آفتابگیر؛ خاک معمولی با زهکشی خوب، و مواد آلی افزودنی.

شیوه پرورش

با بذرافشانی مستقیم در باغ به بهترین شکلی رشد می‌کند. دانه را در فصل پاییز یا اوایل بهار در عمق 6 میلی‌متری بکارید. اگر می‌‌خواهید در فضای بسته کار کشت جوانه‌ها را آغاز کنید، دانه را در 6 تا 8 هفته قبل از آخرین یخبندان در گلدان‌های توربی جداگانه بکارید، در اواسط یا اواخر بهار جوانه‌ها را بیرون ببرید. گیاهان را تنک کنید یا آنها را در فواصل کاشت 20 تا 30 سانتی‌متری بکارید.

کاربرد در فضای سبز

از این گل‌های خوشه‌ای برای افزودن ارتفاع و رنگ به بسترهای گل، مرزها و باغ‌های کلبه‌ای استفاده کنید. در ترکیب با چندساله‌ها خوب و زیبا بوده و دسته‌گل‌های بی‌نظیری از آنها می‌توان ساخت.

دیگر نام‌های متداول Lark spur در کاتالوگ بذرها با عنوان C.ajacis، Delphinium ajacis و D. Consolida هم فهرست شده است.

نظرات (1)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
جناب شریعتی سلام از اینکه لطف نمود و برای بنده کامنت گذاشتید متشکرم. همچنین وبلاگ شما در لیست وبلاگهای کوهستان سبز قرار گرفت
سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1390 ساعت 05:56
امتیاز: 0 0
پاسخ:
دلتنگی های ما به خاطر بی مهری هایی که به محیط زیست می شود بی شمار است و آرزوهای علاقمندان به طبیعت کوچک اما بی نهایت دوست داشتنی آن هم این که به محیط زیست احترام بگذاریم.
دستیابی به قله های رفیع موفقیت را برای دوستداران کوهستان سبز آرزو دارم.
من هم وبلاگ شما را در پیوند های خود قرار دادم.
بدرود