پردیس

جاروی قرمز زینتی Bassia scoparian f.trichophylla

 

 

 

SUMMER CYPRESS

در پاییز جاروی قرمز زینتی را بچینید. زیرا اگر دانه‌ها برسند و گیاه بذرافشانی خود را شروع کند سال بعد صدها جوانه ناخواسته خواهید داشت.

شرح ویژگی‌ها

این گیاه یک‌ساله نیمه‌بادوام را به خاطر شاخ و برگ بته‌ای انبوه و متراکم و رنگ‌های پاییزی جذابش پرورش می‌دهند. برگ‌های باریک و سبزی‌ این گیاهان به حالت کپه‌ای سبز و پرمانند و شکل بیضی یا مدور در می‌آیند که وقتی هوا رو به خنکی می‌رود ته رنگ قرمز ارغوانی می‌گیرند. اوایل پاییز در نوک ساقه‌ها گل‌های کوچک می‌‌شکفند.

ارتفاع و گستردگی

ارتفاع این گیاه 90 تا 120 سانتی‌متر و گستردگی آن 60 سانتی‌متر می باشد.

بهترین محل پرورش

محل آفتابگیر با خاک معمولی و با زهکشی خوب بهترین محل کاشت این گیاه می باشد.

شیوة پرورش

دانه‌ها را 4 تا 6 هفته قبل از آخرین یخبندان، در فضای بسته، بکارید. روی آنها را با خاک نپوشانید؛ فقط آنها را به نرمی درون خاک فروکنید وگلدان را تا زمان پدیدار شدن جوانه‌ها درون کیسه‌ای پلاستیکی بگذارید. پس از آخرین یخبندان گیاهان را بیرون ببرید. همچنین می‌توانید دانه را پس از آخرین یخبندان مستقیما در باغ بکارید. جوانه‌ها را با فاصله 60 سانتی‌متر از یکدیگر قراردهید. این گیاهان در ابتدا دراز و باریک هستند اما خیلی زود پر خواهند شدند. در مناطق بادخیز یا روباز برای ساقه حفاظ بگذارید.

کاربرد در فضای سبز

تعدادی از این گیاهان را به صورت گروهی به عنوان پرکننده در عقب بسترها یا مرزها بکارید یا یکی از آنها را به عنوان گیاه تاکیدی و برجسته درختچه‌ای بکار ببرید. استفاده از آنها برای حاشیه‌ای دایمی نیز زیبا است.

نام‌های متداول دیگر

fire bush , burning bush

نظرات (1)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سلام آقا سید. امید که در این رذاه موفق باشید.
بسیاری از هموطنان با نام گلها و.....آشنایی ندارند و روزمرگی ها امان شان را بریده......
بیشتر با هم آشنا خواهیم شد.
سپاس.
جمعه 2 اردیبهشت 1390 ساعت 12:33
امتیاز: 0 0